Kripto Para Haberleri

Kripto Para Twitter Fenomenleri

Bu sayfada Türk kripto para fenomenlerine yer verdik. En çok takip edilen ve en başarılı birkaç bitcoin twitter fenomenlerini aşağıda sıraladık. Twitter adreslerini de bu sayfada bulacaksınız. Top 5 ‘lik kripto fenomenlerini aşağıda sıraladık.

Eylül 2010 tarihinde açılan @Selcoin hesabı, 2018 ‘lerde aktif olarak kripto paralarla ilgilenen bir arkadaşımızın bugünlere kadar kripto paralarla ilgili analiz ve haberli yayınladığı bir twitter hesabıdır. 512 bin takipçiye sahip selcoin bu işlerde en başarılı fenomenler arasında.

Kripto Emre olarak bilinen ve aslında kripto fenomenlerinin en eskisi. Son zamanlarda biraz reklamları arttırmış olsa da; bu pazarda birçok kişi kripto emre ‘den çok şey öğrendi. Sadece analiz değil, yeni çıkan tokenlarla ilgili bilgiler de veren @kriptoemre, aynı zamanda mining yapan tecrübeli bir kripto sever. Emre şuanda 289 Bin takipçiye sahip.
@CryptoKemal NFT ‘ler hakkında ilginç bilgiler sunan, bu alanda 2017 Temmuz ayından beri yani bu twitter hesabının kuruluş tarihinden itibaren 4 yıldır durmaksızın analizler yayınlayan bir fenomen hesabıdır. Şuanda 524 Bin takipçiye sahip bu hesaptan NFT ‘ler hakkında oldukça iyi haberlere denk gelebilirsiniz.
@AvciBalinalar twitter ‘in en çok kazandıran fenomen hesabı diyebiliriz. 2018 Ocak ayında başlayan ayı sezonunu ilk AvciBalinalar bildirmiş ve herkesi uyarmıştı. Ona göre 20.000 $ seviyelerindeki Bitcoin 4-5 ay sonrasında 8.000 $ ‘a düşecekti. Ve dediği oldu. 2021 boğa sezonunda ise yine 65.000 $ ‘ı görüp 29.000 $ ‘a kadar düşen bitcoinin “kısa bir ayı sezonu” olarak bildiren ve 60.000 $ ‘lardan short pozisyonlarla milyonlar kazandıran ünlü bir hesap. Fakat uzun zamandır herkesi kabul etmiyorken geçtiğimiz hafta hesabını artık açmış ve tüm takipçileri şuanda kabul ediyor.
Paradator olarak bilinen 640 Bin takipçili @eness_turann hesabı ile Kasım 2018 ‘de açılmış bir twitter hesabı. Canlı yayınlarla birçok kişinin ilgisini çeken paradator hesabı en çok takip edilen kripto fenomen hesaplarından biridir. İstanbul ‘dan yayın yapan paradator bu alanda canlı yayınlarda başarılı biri.

Twitter ‘da bu fenomen hesaplarının birçoğu aktif olarak yayına başladığında 2017-2018 tarihlerinde 10-30 bin takipçili hesaplardı. Fakat 2021 ‘e kadar bu böyle devam etti. Fakat insanların twitterdan bu gibi hesapları takip ederken en çok takipçiye sahip hesapları takip etme pisikolojisinden dolayı birçoğu yumurta olarak tabir edilen fake takipçilerle desteklenmiş hesaplar. Özet olarak gerçek takipçilleri bu sayıların %10 ‘u kadar diyebiliriz. (Avcibalinalar gibi dışarıya kapalı hesaplar hariç).

Bu hesapların birçoğu binans gibi büyük borsalardaki kripto paralar üzerine analizler yapmaktadır. Yeni çıkacak kripto paralar binans öncesinde farklı borsalarda yer alıyor ve binansa daha sonrasında açılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir